Husets Nyhedsmail

- holder dig orienteret om hus-ting efter dit valg
Læs mere >

NYT BILLETSYSTEM
Nu er der godt nyt hvis du er en af dem der har haft bøvl med billetkøb på det seneste. Vi skifteede til Place2Book 7/12 2016. 

Programoversigt
Northern Winter Beat
To: 26.01.17 - Lø: 28.01.17
Kl. 0:00
Lydenskab
To: 02.02.17
Kl. 20:00
It´s tape - Fernisering i galleriet
Fr: 03.02.17
Kl. 19:00 - 21:00
Jazzclub Satchmo: Riverside City Band
Fr: 03.02.17
Kl. 19:00
VINTERJAZZ: MC Einar & Kuntakt
Lø: 04.02.17
Kl. 20:00
SøndagsBrunch + Strings Attached
Sø: 05.02.17
Kl. 11:00
VINTERJAZZ: Härja + I Just Came From The Moon + Alex Jønsson Trio
To: 09.02.17
Kl. 20:00
VINTERJAZZ: Yngel + Lasse Sandkamm Trio + The Gambian Folk Project
Fr: 10.02.17
Kl. 20:00
VINTERJAZZ: UNG JAZZ Kvartfinale
Lø: 11.02.17
Kl. 20:00
Brunch + Kristian Bugge, Jamie Fox og Ruthie Dornfeld
Sø: 12.02.17
Kl. 11:00
VINTERJAZZ: Dawda Jobarteh & Stefan Pasborg Duo + Uniruukki
To: 16.02.17
Kl. 20:30
Lew + Ane Monsrud
Fr: 17.02.17
Kl. 20:30
Brunch + Loveless / Frimer / Poulsen
Sø: 19.02.17
Kl. 11:00
Maja og de sarte sjæle
Fr: 24.02.17
Kl. 20:30
Papaya koncert: Ross Daly Trio
Lø: 25.02.17
Kl. 20:00
Brunch + The Swinging Hot Dogs
Sø: 26.02.17
Kl. 11:00
Gratis kursus i Positiv tænkning og stressforebyggelse
Sø: 26.02.17
Kl. 11:15 - 15:45
Foredrag: Fra sygdom til helbredelse
On: 01.03.17
Kl. 19:00 - 21:00
Kasper Spez & André Jensen
To: 02.03.17
Kl. 20:30
Jazzclub Satchmo: Mike Owen's The Woodland Jazzband
Fr: 03.03.17
Kl. 19:00
Frodegruppen40
Lø: 04.03.17
Kl. 20:30
Brunch + Johannes Andersen & The Overheads
Sø: 05.03.17
Kl. 11:00
Antiokia & Jean Ravnborg fernisering på dobbeltsolo
Sø: 05.03.17
Kl. 12:00 - 14:00
Basco Feat. Jullie Hjetland
To: 09.03.17
Kl. 20:30
De Efterladte + Blomqvist
Fr: 10.03.17
Kl. 20:30
Brunch + Blue Finger
Sø: 12.03.17
Kl. 11:00
Grarup Allstars
To: 16.03.17
Kl. 20:00
Secret Oyster
Fr: 17.03.17
Kl. 20:00
Papaya koncert: Daniel Marquez & Rodrigo Ursaia
Lø: 18.03.17
Kl. 20:00
Brunch + Kræn West
Sø: 19.03.17
Kl. 11:00
A. Schlippenbach / Rudi Mahall / Kasper Tom (DE/DK)
Ti: 21.03.17
Kl. 20:00
Mathilde Falch med Band
On: 22.03.17
Kl. 20:00
Mads Beldring + Marius Ziska
Fr: 24.03.17
Kl. 20:30
Papaya koncert: Serendou Trio – Bretagne & Niger
Lø: 25.03.17
Kl. 20:00
Brunch + Barfoeds Jump Band
Sø: 26.03.17
Kl. 11:00
Hudna feat. Disa + Painted Caves
To: 30.03.17
Kl. 20:30
Jazzclub Satchmo: Oriental Jazzband (NL)
Fr: 31.03.17
Kl. 19:00
Jansberg
Lø: 01.04.17
Kl. 20:30
Øko-brunch & fortælling
Sø: 02.04.17
Kl. 11:00
Sara Indrio + support: Tine Vingaard
Fr: 07.04.17
Kl. 20:30
Sophie Hutchings + Kasper Staub
Ma: 17.04.17
Kl. 20:30
Røgsignal + The Firebirds
To: 20.04.17
Kl. 20:30
Aksglæde + Bjarke Kirk
Fr: 21.04.17
Kl. 20:30
Skammens Vogn
Lø: 22.04.17
Kl. 20:30
Brunch og foredrag m. Ninna Götzsche
Sø: 23.04.17
Kl. 11:00
Gratis kursus i Raja Yoga Meditation
Sø: 23.04.17
Kl. 11:15 - 15:45
Mike Palma Fernisering i galleriet
Sø: 23.04.17
Kl. 12:00 - 14:00
Alberte Winding
To: 27.04.17
Kl. 20:00
Bo Evers
Fr: 28.04.17
Kl. 20:30
Papaya koncert: Klassisk nordindisk musik
Lø: 29.04.17
Kl. 20:00
Brunch + HP Lange
Sø: 30.04.17
Kl. 11:00
Samba Touré
To: 04.05.17
Kl. 20:30
Jazzclub Satchmo: Creole Cats
Fr: 05.05.17
Kl. 19:00
The hOpening Feat. Maggie Björklund / Lennart Ginman / Jeppe Gram
Lø: 06.05.17
Kl. 20:00
Peter Birk - fernisering på fotoudstilling i galleriet
To: 01.06.17
Kl. 17:30 - 19:30
Kira Skov & Nikolaj Hess
Fr: 15.09.17
Kl. 20:30
Claus Høxbroe & Jan Kaspersen
To: 21.09.17
Kl. 20:30
Burnin Red Ivanhoe
Fr: 29.09.17
Kl. 20:00
Fairport Convention
Ti: 03.10.17
Kl. 20:00
Vælg dato
< JANUAR 2017 >
MaTiOnToFr






1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31







Priser inkl. gebyr!

Alle billetpriser er inklusiv 10 kr. billetgebyr :-)

Sådan!

Masser af koncerter, lige og skævt for alle og så enhver... Se program og køb billetter her!

Flere oplevelser

Prøv at skifte måned i kalenderen herover - der er ofte flere arrangementer end der umiddelbart vises i Programoversigten...