Husets Nyhedsmail

- holder dig orienteret om hus-ting efter dit valg
Læs mere >

Programoversigt
Frodegruppen40
Lø: 04.03.17
Kl. 20:30
Brunch + Johannes Andersen & The Overheads
Sø: 05.03.17
Kl. 11:00
Basco Feat. Jullie Hjetland
To: 09.03.17
Kl. 20:30
De Efterladte + Blomqvist
Fr: 10.03.17
Kl. 20:30
Brunch + Blue Finger
Sø: 12.03.17
Kl. 11:00
UDSOLGT: Grarup Allstars
To: 16.03.17
Kl. 20:00
Secret Oyster
Fr: 17.03.17
Kl. 20:00
Papaya koncert: Daniel Marques & Rodrigo Ursaia
Lø: 18.03.17
Kl. 20:00
Brunch + Kræn West
Sø: 19.03.17
Kl. 11:00
A. Schlippenbach / Rudi Mahall / Kasper Tom (DE/DK)
Ti: 21.03.17
Kl. 20:00
UDSOLGT: Mathilde Falch med Band
On: 22.03.17
Kl. 20:00
Mads Beldring + Marius Ziska
Fr: 24.03.17
Kl. 20:30
Papaya koncert: Serendou Trio – Bretagne & Niger
Lø: 25.03.17
Kl. 20:00
Brunch + Barfoeds Jump Band
Sø: 26.03.17
Kl. 11:00
Foredrag: Diamantvejsbuddhisme i Vesten
On: 29.03.17
Kl. 19:30
Hudna feat. Disa + Painted Caves
To: 30.03.17
Kl. 20:30
Jazzclub Satchmo: Oriental Jazzband (NL)
Fr: 31.03.17
Kl. 19:00
AFLYST: Jansberg
Lø: 01.04.17
Kl. 20:30
AFLYST!: Øko-brunch & fortælling
Sø: 02.04.17
Kl. 11:00
Sara Indrio + support: Tine Vingaard
Fr: 07.04.17
Kl. 20:30
Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar (MAR)
Fr: 14.04.17
Kl. 20:00
Bjørn Friis Thomsen & Nils Gröndahl + Kasper Staub
Ma: 17.04.17
Kl. 20:30
Røgsignal + The Firebirds
To: 20.04.17
Kl. 20:30
Aksglæde + Bjarke Kirk
Fr: 21.04.17
Kl. 20:30
Skammens Vogn
Lø: 22.04.17
Kl. 20:30
Brunch og foredrag m. Ninna Götzsche
Sø: 23.04.17
Kl. 11:00
Gratis kursus i Raja Yoga Meditation
Sø: 23.04.17
Kl. 11:15 - 15:45
Mike Palma Fernisering i galleriet
Sø: 23.04.17
Kl. 12:00 - 14:00
UDSOLGT: Alberte Winding
To: 27.04.17
Kl. 20:00
Bo Evers & Gypsy Vendetta
Fr: 28.04.17
Kl. 20:30
Papaya koncert: Klassisk nordindisk musik
Lø: 29.04.17
Kl. 20:00
UDSOLGT: Brunch + HP Lange
Sø: 30.04.17
Kl. 11:00
Okkyung Lee + Henrik Pultz Melbye (KOR/DK)
Sø: 30.04.17
Kl. 20:00
Samba Touré
To: 04.05.17
Kl. 20:30
Jazzclub Satchmo: Creole Cats
Fr: 05.05.17
Kl. 19:00
The hOpening Feat. Maggie Björklund / Lennart Ginman / Jeppe Gram
Lø: 06.05.17
Kl. 20:00
Det Flimrende Lys Over Brabrand Sø Feat. Steen Jørgensen, Kira Skov, Nicolai Munch-Hansen, Anna Brønsted, Oliver Hoiness m.fl.
On: 10.05.17
Kl. 20:00
Smørrebrødets dag / 11. maj
To: 11.05.17
Kl. 12:30 - 19:30
Vellness Plader feat. Hong Kong, Sjæl i Flammer & Anders Boserup
To: 11.05.17
Kl. 20:30
Dobbelt A - releasefest med digte og musik
Lø: 13.05.17
Kl. 15:00 - 17:00
Foredrag: Christine TV2 - Nybyggerne - det bæredygtige hjem
On: 17.05.17
Kl. 19:00 - 20:30
Godt Skrot & Mundgodt Bæredygtigheds Marked
Sø: 28.05.17
Kl. 11:00 - 16:00
Satanique Samba Trio + Raphael Gimenes & América do Sol
On: 31.05.17
Kl. 19:30
Peter Birk - fernisering på fotoudstilling i galleriet
To: 01.06.17
Kl. 17:30 - 19:30
Sommerhuset: Blues Jamboree
To: 01.06.17
Kl. 17:30
Guidet rundvisning i fotoudstilling af Peter Birk i Husets Galleri
Fr: 02.06.17
Kl. 16:00 - 17:00
ALIVE FESTIVAL koncerter og ølsmagning m. Thisted Bryghus
Fr: 02.06.17
Kl. 21:00 - 2:00
Nahawa Doumbia + Idris Ackamoor & The Pyramids
On: 07.06.17
Kl. 19:30
Sommerhuset: Dicte & The Diamonds
To: 08.06.17
Kl. 17:30
Foredrag med forfatterne Maria Helleberg & Mads Nygaard
Ti: 13.06.17
Kl. 20:00 - 22:30
Sommerhuset: Tørfisk
Fr: 16.06.17
Kl. 17:30
Sommerhuset: Swingtime Big Band / Sofie Trolde og Mads Houe
To: 22.06.17
Kl. 17:30
Aktiv Sommer MEGAFEST
Fr: 30.06.17
Kl. 14:00
Cykelkoncert: Ed Askew (US) + Doug Tielli (CA)
Sø: 16.07.17
Kl. 19:00
Sommerhuset: Mathilde Falch (duo) + Marie Frank (duo) + Mikael K // Klondyke (solo)
To: 10.08.17
Kl. 17:30
F. Bovbjerg Fernisering i Husets Galleri
To: 10.08.17
Kl. 17:30 - 19:00
Dirty Old Town FOLK FESTIVAL
Lø: 12.08.17
Kl. 12:00
CafeKoncert: Kvinden i Buret
Fr: 18.08.17
Kl. 17:00
Sommerhuset: Social Club: Naja Rosa Koppel, Anders Holm Thomas Vang og Nikolaj Hess
Fr: 25.08.17
Kl. 17:30
Husets Kunsthåndværker Marked 2017
Sø: 27.08.17
Kl. 10:30 - 16:00
Malende Musikere Fernisering i Husets Galleri: Thomas Agergaard, Franz Beckerlee, Erik Clausen, Ole Fick, Flemming Quist Møller, Lars Trier og Troels Trier.
Sø: 03.09.17
Kl. 12:00 - 14:00
UDSOLGT: Raindogs - Celebrating Tom Waits
On: 13.09.17
Kl. 20:00
Kira Skov & Nikolaj Hess
Fr: 15.09.17
Kl. 20:30
Claus Høxbroe & Jan Kaspersen
To: 21.09.17
Kl. 20:30
Benny Holst Trio
Fr: 22.09.17
Kl. 20:00
Konni Kass (FO) + David Åhlén
Lø: 23.09.17
Kl. 20:30
Burnin Red Ivanhoe
Fr: 29.09.17
Kl. 20:00
Gypsy Wagon
Lø: 30.09.17
Kl. 19:30
Brunch + Henrik Strube & Pete Repete
Sø: 01.10.17
Kl. 11:00
Maziar Etemadi: Chiaroscuro & Tenebrism Fernisering i Husets Galleri
Sø: 01.10.17
Kl. 12:00 - 14:00
Fairport Convention
Ti: 03.10.17
Kl. 20:00
Franske Piger + Tårn
Fr: 20.10.17
Kl. 20:30
Vælg dato
< MARTS 2017 >
MaTiOnToFr


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31




Priser inkl. gebyr!

Alle billetpriser er inklusiv 10 kr. billetgebyr :-)

Sådan!

Masser af koncerter, lige og skævt for alle og så enhver... Se program og køb billetter her!

Flere oplevelser

Prøv at skifte måned i kalenderen herover - der er ofte flere arrangementer end der umiddelbart vises i Programoversigten...