Programoversigt
Åben Scene
On: 10.02.16
Kl. 19:30
Husets Highlights: Dallahan (UK)
To: 11.02.16
Kl. 20:00
Cafe venlig-på-tværs
Fr: 12.02.16
Kl. 15:00 - 17:00
Klub Husfred: Duel & Death + SANT
Fr: 12.02.16
Kl. 20:30
SøndagsBrunch: Fisker Thomas i Musik og Ord UDSOLGT
Sø: 14.02.16
Kl. 11:00
Those Happy Hours: Klimaforandringer + Bravura In The Face Of Grief
To: 18.02.16
Kl. 20:30
Klub Husfred: LHUMA + TONE
Fr: 19.02.16
Kl. 20:30
Brunch og Modersmåls Blues med Terji Messel (FO) og Kent Thomsen (DK)
Sø: 21.02.16
Kl. 11:00
Rikke Jacobsen - fernisering i Husets Galleri
Sø: 21.02.16
Kl. 12:00 - 14:00
MusikLyrikCafe: A & T / Poul Høllund Jensen / Folk Fellows
To: 25.02.16
Kl. 19:30
Alverdens: Brothers Among Wera (S)
To: 25.02.16
Kl. 20:30
Husets Highlights: Burnin Red Ivanhoe
Fr: 26.02.16
Kl. 20:00
Søndagsbrunch og Strikkeworkshop v. Edith Vindelev
Sø: 28.02.16
Kl. 11:00
Husets Highlights: Laura Mo
To: 03.03.16
Kl. 20:00
Jazzclub Satchmo: RED HOT FOUR + 1
Fr: 04.03.16
Kl. 20:00
Nordjysk Jazzpris vinder: Jakob Sørensen - Bagland
Lø: 05.03.16
Kl. 20:00
SøndagsBrunch: HP Lange
Sø: 06.03.16
Kl. 11:00
Åben Scene
On: 09.03.16
Kl. 19:30
Husets Highlights: Annika Aakjær
To: 10.03.16
Kl. 20:00
Klub Husfred: Katrine Stocholm + SpejderRobot + The Embla
Fr: 11.03.16
Kl. 20:30
SøndagsBrunch: Indra
Sø: 13.03.16
Kl. 11:00
Those Happy Hours: Julia Kent (US) + Sontag Shotgun (US)
On: 16.03.16
Kl. 20:30
Alverdens: Virelai + Spöket i Köket (S)
To: 17.03.16
Kl. 19:30
Klub Husfred: Ukendt Under Andet Navn + ITVIVL
Fr: 18.03.16
Kl. 20:30
Papaya: CHORO VIVO - Choro fra Brasilien
Lø: 19.03.16
Kl. 20:00
MusikLyrikCafe: Chup / Kristine Sejr / Repost
To: 31.03.16
Kl. 19:30
Husets Highlights: Viggo Sommer
To: 31.03.16
Kl. 20:00
Jazzclub Satchmo: RAGSTRETCH (AUS)
Fr: 01.04.16
Kl. 20:00
Papaya koncert: Raushan Orazbaeva på Kyl Kobuz
Lø: 02.04.16
Kl. 15:00
SøndagsBrunch: Calum Stewart Trio (UK)
Sø: 03.04.16
Kl. 11:00
Klub Husfred: The Migrant + Peach
Fr: 08.04.16
Kl. 20:30
Søndagsbrunch og Pilefletteri
Sø: 10.04.16
Kl. 11:00
Feed your turtle - Hanne Feldt fernisering i Husets Galleri
Sø: 10.04.16
Kl. 12:00 - 14:00
Åben Scene
On: 13.04.16
Kl. 19:30
Alverdens: Elof & Wamberg + I Underlandet (S)
To: 14.04.16
Kl. 20:30
Klub Husfred: Kloster + Vessel
Fr: 15.04.16
Kl. 20:30
SøndagsBrunch: Gorm Bull & Palle Hjorth
Sø: 17.04.16
Kl. 11:00
Husets Highlights: Vinding / Steen / Grarup
Sø: 17.04.16
Kl. 20:00
Those Happy Hours: Gori/Rõivassepp Group + Kenneth Dahl Knudsen
To: 21.04.16
Kl. 20:30
MusikLyrikCafe: Degnen og Goggen / Mette Hove / Gamle mænd på nye flasker
To: 28.04.16
Kl. 19:30
Husets Highligts: Mikael K Solo
To: 28.04.16
Kl. 20:00
Ida Wenøe & The Silver Cords + CS Nielsen
Fr: 29.04.16
Kl. 20:30
Trad. nordindisk musik - Rhitan Sarkar: slideguitar & Subrata Manna: tabla
Lø: 30.04.16
Kl. 20:00
Jazzclub Satchmo: JAZZ PIRATES - Creole Jazz Quartet (S)
Fr: 06.05.16
Kl. 20:00
Rasa Olesen fernisering i Husets Galleri
Ti: 31.05.16
Kl. 17:00 - 19:00
SommerHuset: Niels Skousen
Fr: 10.06.16
Kl. 17:30
Vælg dato
< FEBRUAR 2016 >
MaTiOnToFr
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29








Sådan!

Masser af koncerter, lige og skævt for alle og så enhver... Se program og køb billetter her!

Flere oplevelser

Prøv at skifte måned i kalenderen herover - der er ofte flere arrangementer end der umiddelbart vises i Programoversigten...